Produkty
Inspiracje

Z czego zrobić podjazd?

Funkcjonalny i elegancki podjazd do garażu - solidna wizytówka domu Zaprojektowanie wygodnego, bezpiecznego, a przede wszystkim - funkcjonalnego i trwałego wjazdu do garażu nie jest sprawą prostą. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, nie tylko własne upodobania, ale również wielkość przestrzeni do zagospodarowania, otoczenie domu.

Funkcjonalność w każdym calu
Równa przestrzeń przed garażem zapewnia łatwe manewrowanie autem nawet niedoświadczonemu kierowcy, a do tego daje największe możliwości aranżacyjnie. „Właściciele płaskich podjazdów mogą swobodnie łączyć różne rodzaje faktur, rozmiarów i kolorów kostki, tym samym tworząc oryginalne kompozycje. Na takiej przestrzeni niezwykle efektownie prezentować się będą na przykład utrzymane w ciepłych odcieniach kolorystycznych, większe, prostokątne kostki z linii Polbruk Granito, czy też drobnowymiarowe, trapezowe kostki Polbruk Avanti o fakturze granitu, albo ich odpowiednik w wersji gładkiej Polbruk Carmino. Kostki mają grubość 6 cm, dzięki czemu nadają się do zastosowania na ciągach komunikacyjnych”, mówi ekspert firmy Polbruk.

W górę czy w dół, czyli stopień nachylenia wjazdu
Rozwiązaniem dla problemów może być zastosowanie płyt ażurowych Polbruk Greengo lub zastosowanie kostki płukanej. W tym drugim przypadku doskonale sprawdzi się klasyczna kostka prostokątna lub kwadratowa, jak na przykład: Polbruk Napoli, których specjalna, chropowata powierzchnia daje kołom dobrą przyczepność.

Wolnostojący dom na dużej posesji, to idealne miejsce do zaprojektowania praktycznego i efektownego podjazdu. Wolna przestrzeń daje przecież nieograniczone możliwości aranżacyjne i należy ten potencjał odpowiednio wykorzystać.

Duży plac przed domem daje, nie tylko możliwość praktycznego wykorzystania, ale pozwala uczynić z podjazdu miejsce reprezentacyjne. Można łączyć różne kolory kostki, np. miksując szare, grafitowe i żółte elementy z linii Polbruk Nostalite płukany czy też zdecydować się na proste rozwiązanie z Polbruk Urbanika 60 o grubości 8 cm.

Artykuł do pobrania
PDF 297.79 kB
Pobierz
Zobacz również
Inspiracje Ścieżki, dróżki i chodniki Czytaj dalej
Inspiracje Płyty tarasowe Polbruk TOP Czytaj dalej
Znajdź podobne artykuły Polbruk Granito | Polbruk Avanti | Polbruk Carmino | Polbruk Greengo | Polbruk Napoli | Polbruk Nostalite | Polbruk Urbanika 60