Produkty
Inspiracje

Z czego zrobić taras?

Jak ciekawie zaaranżować strefę wypoczynku na tarasie? Taras to niezwykle ważny obszar na planie architektonicznym każdej posesji, łączący w sobie zalety domu i ogrodu. Z racji położenia taras to również przestrzeń niezwykle wymagająca pod względem aranżacyjnym, szczególnie jeśli chodzi o nawierzchnię, która musi współgrać jednocześnie z charakterem budynku, jak i naturalnością roślin.

Ciekawą aranżację umożliwią kostka Polbruk Ideo, która sprawi, że nawet zwykła ogrodowa loggia zamieni się w letnie „centrum dowodzenia”, integrujące wszystkich domowników. Doświadczenie pokazuje, że zdecydowana większość ludzi najlepiej odpoczywa w naturalnym otoczeniu, dlatego też podczas aranżacji tarasu warto sięgnąć po tradycyjne, sprawdzone materiały: drewno, kamień czy wiklinę.

 

Zanim jednak ustawimy rattanowe fotele, dębowy stół czy leżaki w modnym kolorze wenge lub te wykonane z bielonego drewna, koniecznie trzeba zadbać o podstawę każdego tarasu, czyli jego nawierzchnię. Posadzka musi być nie tylko odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, śnieg czy palące słońce, ale także funkcjonalna i elegancka. Ciekawym pomysłem aranżacyjnym okazać się może wybór betonowych płyt tarasowych o nieregularnej powierzchni i różnorodnych kolorach, kształtach oraz wymiarach.

 

Dobrym przykładem są płyty Polbruk Teriso fakturze przypominającej prawdziwy piaskowiec. Ich naturalnie wyglądająca struktura sprawia, że doskonale komponują się zarówno z kamieniem, drewnem, jak i kostką brukową. Elementy kwadratowe i prostokątne szczególnie dobrze sprawdzą się na obrzeżach tarasu oraz w jego narożnikach, na środku natomiast można pokusić się o bardziej oryginalne rozwiązanie i z dostępnych detali ułożyć koło. Koncentrycznie ułożone płyty staną się naturalnym centrum strefy relaksu, a także punktem wyjścia do rozlokowania poszczególnych mebli wypoczynkowych, czy donic z kwiatami.

 

Kolejnym interesującym konceptem, który można wykorzystać podczas aranżacji tarasu jest połączenie różnokolorowej nawierzchni z prostymi, jednobarwnymi meblami ogrodowymi.

 

Płyty Polbruk Lira, Polbruk Aura, Polbruk Linea dostępne są w melanżowych odcieniach: jasnoszarym, dim (grafitowy), beżowy, które można dowolnie komponować z elewacją budynku. Dodatkowym atutem jest ich grubość - od 4 cm nawet do 10 cm - pozwalająca na ustawienie nawet ciężkich, drewnianych mebli, czy kamiennych donic. Nawierzchnia z płyt tarasowych wytrzyma długie lata, a do tego będzie doskonale współgrać z kolorowymi meblami wypoczynkowymi i intensywnie zieloną roślinnością.

Artykuł do pobrania
PDF 2.62 MB
Pobierz
Zobacz również
Inspiracje Płyty tarasowe Polbruk TOP Czytaj dalej
Inspiracje Kostka brukowa sposobem na tajemniczy ogród! Czytaj dalej
Znajdź podobne artykuły Polbruk Teriso | Polbruk Magna | Polbruk Lira | Polbruk Aura | Polbruk Linea | Taras | Polbruk Ideo | Polbruk Magna