Aktualności

Lea 251 z nagrodą im. Stanisława Witkiewicza

Osiedle apartamentowców Lea 251 w Krakowie, które powstało według projektu biura Kita Koral Architekci Sp. z o.o., zdobyło nagrodę im. Stanisława Witkiewicza – edycja 2016 Województwa Małopolskiego. W konkursie nagradzane są najlepsze współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski. Nawierzchnię wokół obiektu zdobi płyta Polbruk Urbanika 60!

Lea 251 to ekskluzywne osiedle, które tworzą dwa budynki z apartamentami o podwyższonym standardzie. Inwestycję wyróżnia stylowa elewacja wykonana z cegły klinkierowej w kolorze antracytu, duże przeszklenia oraz kameralny charakter. Otoczenie obiektów sprowadza się tylko i wyłącznie do niezbędnych elementów. Tym istotniejsze było zastosowanie nietuzinkowego materiału nawierzchniowego, którym jest płyta Polbruk Urbanika 60 (wymiar 60x20 cm).

Smukłe, szare, o gładkiej powierzchni płyty z wyważoną linią są kwintesencją nowoczesności. Kontrastują z budynkami o ciemnej elewacji, w efekcie czego prestiż i elegancja obiektów są podkreślone, a cała aranżacja luksusowa. Ponadto nawierzchnia wokół apartamentowców charakteryzuje się właściwą dla betonu trwałością i wysoką odpornością na obciążenia.

Pracownia Kita Koral Architekci, w 8 edycji konkursu o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza, otrzymała nagrodę II stopnia w kategorii Architektura mieszkaniowa. Gratulujemy! Jednocześnie cieszymy się, że nasz produkt zyskał uznanie i został wykorzystany przy realizacji osiedla.

Apartamenty LEA 251, ul. Lea 251, 33-332 Kraków
Autor: Kita Koral Architekci Sp. z o.o.
Inwestor: Modern Living Development Sp. z o.o. Sp. K.