Aktualności

Lumia finalistą konkursu Dobry Wzór 2017

Jedna z najbardziej nietypowych kostek w ofercie Polbruk i zupełnie wyjątkowy produkt na polskim rynku – Polbruk Lumia – finalistą prestiżowego konkursu Dobry Wzór 2017.

Lumia od kilku miesięcy podbija serca miłośników designu i poszukiwaczy najbardziej designerskich nowinek na rynku materiałów budowlanych. W tym roku wyjątkowe zdolności produktu (http://www.polbruk.pl/pl/produkty/styl/polbruk-lumia/) dostrzegła i doceniła również komisja Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, powołana, aby w ramach 24. edycji konkursu Dobry Wzór odnaleźć najlepszych reprezentantów polskiego designu. W tegorocznym zestawieniu znalazło się aż 114 produktów, wyznaczających trendy i kierunki w polskim wzornictwie.

Polbruk Lumia został wytypowany do nagrody głównej w kategorii „Sfera publiczna”. Komisja, w skład której weszły znane osobistości ze świata designu, a także m.in. architektury, doceniła innowacyjność produktu, a także ogromny potencjał twórczy, jaki w nim tkwi.

Listę laureatów konkursu Dobry Wzór poznamy 26 października 2017 r., a już dzień później wszystkie finałowe prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Szczegóły tutaj: http://www.iwp.com.pl/projekty_dobry_wzor2017.

Konkurs Dobry Wzór jest organizowany od 1993 roku. Jego celem jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.