Aktualności

Night Power 2016 już za nami!

Zapach palonej gumy, pisk opon i ryk silników – wrażenia po ulicznych wyścigach w Olsztynie jeszcze na długo pozostaną w nas żywe. Przedstawiamy podsumowanie Night Power 2016.

Na imprezie stawiło się wielu miłośników motoryzacji, driftu i ulicznych wyścigów, którzy przybyli do Olsztyna z miejscowości oddalonych o wiele kilometrów. Nie zawiedli się.

Główną atrakcją pierwszego dnia wydarzenia były nocne wyścigi samochodowe na 1/8 mili (ok. 200 m). W rywalizacji wzięło udział 100 najlepszych załóg z całej Polski, a zawodnicy byli przydzieleni do kilku różnych klas, w zależności od mocy silnika i napędu auta, którym startowali. Najlepszy w kategorii open okazał się Zbigniew Brach startujący 800-konnym Nissanem GTR (czas 6.838s).

Natomiast drugiego dnia imprezy najbardziej emocjonujące okazały się pokazy driftu w wykonaniu jednej z najlepszych ekip w Polsce – STW Drift Team. W celu zorganizowania motoryzacyjnego show na dachu Galerii Warmińskiej przygotowano tor driftingowy podobny do tego z filmu „Szybcy i Wściekli Tokyo Drift”. Do zabezpieczenia areny zawodów wykorzystano firmowe materiały – krawężniki i obrzeża Polbruk.

Podczas trwania całej imprezy odbywały się również branżowe targi motoryzacyjne. Organizatorzy zadbali także o liczne atrakcje dla dzieci – w specjalnej strefie dla najmłodszych były „dmuchańce” oraz tor do mini-wyścigów Carrera.

Cieszymy się, że mogliśmy pełnić rolę sponsora głównego Night Power 2016. Dzięki wsparciu firmy Polbruk wydarzenie było perfekcyjnie przygotowane i bezpieczne, zarówno dla kierowców, jak i pozostałych uczestników wydarzenia.