Aktualności

Polbruk wspiera adeptów architektury krajobrazu

Dziś rozpoczyna się finał VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu. Zmagania młodzieży z całej Polski, jak co roku, odbywają się w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku. Polbruk jest jednym z partnerów wydarzenia.

Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmi „Puzzle krajobrazowe – moja regionalna roślinna opowieść”. Pierwszego dnia rywalizować będą drużyny, a kolejnego odbędą się konkurencje indywidualne, w których udział weźmie 80 najlepszych uczniów z całej Polski kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu. Stawką są nie tylko atrakcyjne nagrody rzeczowe, lecz również indeksy na kierunek Architektura Krajobrazu w Sopockiej Szkole Wyższej i Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.

Zmaganiom konkursowym towarzyszyć będą twórcze warsztaty i ciekawe wykłady ekspertów.

Celem konkursu jest inspirowanie młodzieży do świadomego tworzenia rozwiązań i projektów, które będą uwzględniały rodzime piękno i historię danego miejsca, zrównoważony rozwój oraz ład. Wydarzenie jest również doskonałą formą łączenia ze sobą wiedzy ekologicznej, ogrodniczej oraz umiejętności kształtowania krajobrazu z elementami zabawy i rywalizacji.

Głównym organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo – Usługowych w Gdańsku.

Harmonogram Konkursu