Aktualności

To był dobry czas: Polbruk podsumowuje rok 2015

Nowe produkty, organizacja i udział w wielu wydarzeniach mających na celu zarówno wsparcie rozwoju kompetencji studentów architektury, jak i promocji aktywnego spędzania wolnego czasu wśród młodzieży – tak w skrócie można podsumować miniony rok.

Firma odpowiedzialna…
Przedstawiciele firmy Polbruk w minionym roku byli zaangażowani w wiele inicjatyw mających na celu wsparcie rozwoju kompetencji studentów architektury krajobrazu i urbanistyki. – Jako lider w produkcji kostki brukowej i wyrobów drogowych w Polsce, czujemy się odpowiedzialni za propagowanie wysokich umiejętności i standardów wykonywania produktów, projektów architektonicznych i prac budowlanych. Mamy nadzieję, że wsparcie, takich inicjatyw jak: warsztaty OSSA KRK 2015, Eksperckie Warsztaty Programowe organizowane przez Wydział Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej, czy staże wakacyjne dla studentów i organizowane przez nas konkursy, np. na zaprojektowanie betonowego elementu murowego czy na koncepcję ideową planu zagospodarowania przestrzeni miejskiej w Ciechocinku, w realny sposób przyczyniają się do przygotowania studentów do wejścia na rynek pracy – tłumaczy Katarzyna Stankiewicz, Specjalista ds. Marketingu firmy Polbruk.

Ponadto, przedstawiciele firmy Polbruk uczestniczyli w Walnym Zjeździe Delegatów Stowarzyszenia Architektów Polskich, który odbył się w dniach 12-13 grudnia 2015 r., w Warszawie. Polbruk miał swoją wystawę w Strefie dla architekta towarzyszącej wydarzeniu.

Spośród inicjatyw społecznych firmy Polbruk, warto wymienić także te na rzecz popularyzacji sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu.

…i aktywna
Polbruk w minionym roku zorganizował I Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetów o Puchar Prezesa Polbruk S.A. – POLBRUK VOLLEYBALL CUP. W zawodach rozgrywanych w Warszawie wzięło udział 12 drużyn z zawodnikami, którzy niebawem mogą stanowić o sile reprezentacji Polski. Firma wsparła także X jubileuszowy Memoriał Zdzisława Ambroziaka, Międzynarodowy Świętokrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych 2015 oraz Tenisowy finał Drużynowych Mistrzostw Polski Skrzatów i Skrzatek 2015, Ligę Mistrzów NAKI i V Rodzinny Rajd Rowerowy w Lublinie.

Inicjatywy sportowe odbywające się dzięki firmie Polbruk będą organizowane także w 2016 roku. Przedsiębiorstwo już planuje ciekawe wydarzenie, które tym razem ma zachęcić do turystyki rowerowej.

Wachlarz nowości
W 2015 roku asortyment firmy Polbruk uzupełniło kilka unikalnych kolekcji: Polbruk Magna, Polbruk Aura oraz płyty Lira. Ciągłe poszerzanie i wzbogacanie asortymentu potwierdza naszą pozycję lidera i pozwala na dynamiczny rozwój – zdradza Katarzyna Stankiewicz. Pierwsza z nich – Polbruk Magna – to idealne zestawienie awangardy z minimalizmem. Dostępna w dużym formacie płyta (50x75cm) stanowi doskonałe wykończenie miejskich plaży, chodników metropolii czy nowoczesnych posesji, nadając przestrzeniom ekskluzywny charakter. Z kolei płyty Polbruk Aura, dzięki niewielkiej grubości (4 cm), mogą być stosowane nie tylko do aranżowania tarasów, reprezentacyjnych miejsc w ogrodzie oraz patio, ale także przestrzeni użytkowych na dachach. Polbruk Lira to natomiast deska betonowa, która w zdumiewający sposób odwzorowuje piękno naturalnego surowca, charakteryzuje się dużą wytrzymałością i idealnie współgra z przydomową przestrzenią. Jest to świetna propozycja dla tych, którzy szukają rozwiązania łączącego zalety drewna i betonu.

Ponadto do szarych płyt Polbruk Linea dołączyły nowe – w kolorze beżowym. Wśród nowości są także: palisada łamana w dodatkowym, mniejszym rozmiarze (8x8x50 cm) oraz obrzeże Endo do obramowania ścieżek, schodów, tarasów lub jako oprawa ogrodowej roślinności.

Z produktami i rozwiązaniami firmy Polbruk można było zapoznać się m.in. na XIII Targach PSB w Kielcach, w marcu 2015 r.