Aktualności

ZAKSA z Pucharem Polski

Pokonując w finale Skrę Bełchatów 3:1 zespół ZAKSA Kędzierzyn Koźle został triumfatorem Pucharu Polski 2017. Gratulujemy!

ZAKSA starania o Puchar Polski rozpoczęła 4 stycznia od wygranej z MKS-em Będzin (3-0), by w 1/4 turnieju wygrać z zespołem Effector Kielce (również 3-0). Drużyna z Kędzierzyna-Koźla kolejny mecz w drodze po finał rozegrała już we Wrocławiu, w Final Four, w którym „zameldowali się” też Jastrzębski Węgiel, Lotos Trefl Gdańsk i PGE Skra Bełchatów.

To właśnie z pierwszym z wymienionych zespołów przyszło zmierzyć się ZAKSIE w półfinale turnieju. Po emocjonującym spotkaniu siatkarze z Kędzierzyna-Koźla wygrali z Jastrzębskim Węglem 3:1. Oznaczało to, że w finale spotkają się ze zwycięzcą spotkania Lotos Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów. Ostatecznie, zespół wspierany przez firmę Polbruk, pokonał broniącą trofeum Skrę Bełchatów 3:1 (29:27, 25:27, 25:20, 25:18)!

Widowisko, zgodnie z przewidywaniami, było pełne zaciętych wymian, walki i zmian sytuacji.

Tym samym ZAKSA po raz szósty wywalczyła Puchar Polski – trofeum wróciło do Kędzierzyna-Koźla po trzech latach przerwy. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!