Lea 251 z nagrodą imienia Stanisława Witkiewicza

Osiedle apartamentowców Lea 251 w Krakowie, które powstało według projektu biura Kita Koral Architekci Sp. z o.o., zdobyło prestiżową nagrodę imienia Stanisława Witkiewicza - edycja 2016 Województwa Małopolskiego.

 

W konkursie nagradzane są najlepsze współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski. Nawierzchnię wokół obiektu zdobi płyta Polbruk Urbanika 60!
Lea 251 to ekskluzywne osiedle, które tworzą dwa budynki z apartamentami o podwyższonym standardzie. Inwestycję wyróżnia stylowa elewacja wykonana z cegły klinkierowej w kolorze antracytu, duże przeszklenia oraz kameralny charakter. Otoczenie obiektów sprowadza się tylko i wyłącznie do niezbędnych elementów. Tym istotniejsze było zastosowanie nietuzinkowego materiału nawierzchniowego, którym jest płyta Polbruk Urbanika 60 (wymiar 60×20 cm).
Smukłe, szare, o gładkiej powierzchni płyty z wyważoną linią są kwintesencją nowoczesności. Kontrastują z budynkami o ciemnej elewacji, w efekcie czego prestiż i elegancja obiektów są podkreślone, a cała aranżacja luksusowa. Ponadto nawierzchnia wokół apartamentowców charakteryzuje się właściwą dla betonu trwałością i wysoką odpornością na obciążenia. Pracownia Kita Koral Architekci, w 8 edycji konkursu o Nagrodę Województwa Małopolskiego imienia Stanisława Witkiewicza, otrzymała nagrodę II stopnia w kategorii Architektura mieszkaniowa. Gratulujemy!
Jednocześnie cieszymy się, że nasz produkt zyskał uznanie i został wykorzystany przy realizacji osiedla.

Apartamenty Lea 251 | ul. Lea 251 | 33 332 Kraków | Autor: Kita Koral Architekci Sp. z o.o. | Inwestor: Modern Living Development Sp. z o.o. Sp. K.