Produkty
Inspiracje

Miejski szyk pod stopami - realizacje wykończone kostką brukową Polbruk

Wielkoformatowe realizacje, takie jak osiedla mieszkaniowe, biurowce i hotele, wymagają szczególnie trwałych materiałów budowlanych. W kwestii nawierzchni wysokie standardy spełniają kostki brukowe firmy Polbruk, które sukcesywnie pojawiają się przy coraz większej ilości projektów miejskich.

Przykładem realizacji miejskich wykończonych z użyciem kostki brukowej Polbruk jest osiedle RAI zlokalizowane na terenie dzielnicy Gdańsk-Osowa. Każde z nich zyskało kompatybilne z wymogami projektowymi uzupełnienie w postaci solidnej i odpornej na uszkodzenia nawierzchni, która stworzyła harmonijne i zarazem estetyczne tło dla brył budynków.

Wykorzystana kostka Polbruk Complex tworzy atrakcyjne ścieżki, które wzbogacają niuanse kolorystyczne (połączenie szarego z grafitowym) z tego samego budulca, w postaci wybrukowanych ślimaków okalających reprezentacyjne drzewa. Ponadto front zabudowy ogradza Murek Grando w kolorze grafitowym, który świetnie koresponduje z alejkami. Produkty doskonale wpisują się w przestrzeń podkreślając profesjonalizm wykończenia. Nawierzchnia ułożona z elementów Polbruk zdobi również miejski krajobraz Krakowa. 

Mowa o dwóch bardzo nowoczesnych realizacjach zaprojektowanych przez biuro architektoniczne Kita Koral Architekci. Do wykończenia otoczenia zarówno osiedla Black & White, jak i Rainbow także posłużyła kostka brukowa Polbruk Complex w odcieniu szarym i grafitowym. Jej największym atutem, poza uniwersalnym designem, jest duża wytrzymałość na obciążenia, przez co jest ona odpowiednia do wykańczania nawierzchni narażonej na intensywną eksploatację. Polbruk Complex, wypełniając dużą przestrzeń symetrycznym i monochromatycznym motywem doskonale wpisała się w aktualne trendy, stając się tym samym zarówno stylowym, jak i bardzo nowoczesnym uzupełnieniem projektów. 

Pracownia Kita Koral Architekci zapowiada również kolejną realizację z użyciem kostki Polbruk. Mowa o osiedlu Lea 251, gdzie głównym budulcem nawierzchni będzie tym razem okazała płyta Urbanika 60.

 

Artykuł do pobrania
PDF 182.11 kB
Pobierz
Zobacz również
Inspiracje Miejski szyk szarości Czytaj dalej
Inspiracje Obrzeża i krawężniki Czytaj dalej
Znajdź podobne artykuły Polbruk Complex | Murek Grando | Polbruk Urbanika 60