Inspiracje

Miejski szyk pod stopami - realizacje wykończone kostką brukową Polbruk

Wielkoformatowe realizacje, takie jak osiedla mieszkaniowe, biurowce i hotele, wymagają szczególnie trwałych materiałów budowlanych. W kwestii nawierzchni wysokie standardy spełniają kostki brukowe firmy Polbruk, które sukcesywnie pojawiają się przy coraz większej ilości projektów miejskich.

Przykładem realizacji miejskich wykończonych z użyciem kostki brukowej Polbruk jest osiedle RAI zlokalizowane na terenie dzielnicy Gdańsk-Osowa. Każde z nich zyskało kompatybilne z wymogami projektowymi uzupełnienie w postaci solidnej i odpornej na uszkodzenia nawierzchni, która stworzyła harmonijne i zarazem estetyczne tło dla brył budynków.

Wykorzystana kostka Polbruk Complex tworzy atrakcyjne ścieżki, które wzbogacają niuanse kolorystyczne (połączenie szarego z grafitowym) z tego samego budulca, w postaci wybrukowanych ślimaków okalających reprezentacyjne drzewa. Ponadto front zabudowy ogradza Murek Grando w kolorze grafitowym, który świetnie koresponduje z alejkami. Produkty doskonale wpisują się w przestrzeń podkreślając profesjonalizm wykończenia. Nawierzchnia ułożona z elementów Polbruk zdobi również miejski krajobraz Krakowa. 

Mowa o dwóch bardzo nowoczesnych realizacjach zaprojektowanych przez biuro architektoniczne Kita Koral Architekci. Do wykończenia otoczenia zarówno osiedla Black & White, jak i Rainbow także posłużyła kostka brukowa Polbruk Complex w odcieniu szarym i grafitowym. Jej największym atutem, poza uniwersalnym designem, jest duża wytrzymałość na obciążenia, przez co jest ona odpowiednia do wykańczania nawierzchni narażonej na intensywną eksploatację. Polbruk Complex, wypełniając dużą przestrzeń symetrycznym i monochromatycznym motywem doskonale wpisała się w aktualne trendy, stając się tym samym zarówno stylowym, jak i bardzo nowoczesnym uzupełnieniem projektów. 

Pracownia Kita Koral Architekci zapowiada również kolejną realizację z użyciem kostki Polbruk. Mowa o osiedlu Lea 251, gdzie głównym budulcem nawierzchni będzie tym razem okazała płyta Urbanika 60.

 

Artykuł do pobrania
PDF 182.11 kB
Pobierz
Znajdź podobne artykuły Polbruk Complex | Murek Grando | Polbruk Urbanika 60
Filmy Dowiedz się więcej Aktualności Dowiedz się więcej Strefa architekta Dowiedz się więcej