Produkty
Inspiracje

Płyty chodnikowe z charakterem

Rewitalizacja przestrzeni miejskich w Polsce postępuje w ekspresowym tempie. Zmieniają się centra, w których coraz więcej jest nowoczesnych form i szklanych biurowców. W ich otoczeniu znajdziemy stylowe pasaże, będące dowodem na to, że Płyta chodnikowa Polbruk nadaje życiu bieg…

Polbruk Technika
Jest rozpoznawalnym elementem, który od lat harmonijnie współgra zarówno z industrialnym otoczeniem dzielnic przemysłowych (okolice fabryk i zakładów produkcyjnych) jak i efektownie podkreśla okolicę nowych inwestycji - nieruchomości, obiektów miejskich czy centrów handlowych. Klasyczne Płyty chodnikowe Polbruk, Polbruk Prostokąt płukany, czy Polbruk Tetka są stałym składnikiem placów oraz ciągów pieszych. Mają charakterystyczne kształty i nienarzucającą się, stonowaną, lecz zróżnicowaną kolorystykę, która pozwala na wyznaczanie różnorodnych stref komunikacyjnych, zgodnie z ich funkcjonalnością.
 

Polbruk Styl
Obok znanych już wcześniej, tradycyjnych rozwiązań w aranżacji przestrzeni miejskich, coraz częściej architekci sięgają po produkty typowo dekoracyjne jak: Polbruk Complex, Polbruk Urbanika 60, Polbruk Trento, czy płukane i gładkie Płyty chodnikowe. Ich nowoczesna, minimalistyczna forma uszlachetnia przestrzenie o charakterze oficjalnym i reprezentacyjnym. Estetycznych Płyt chodnikowych Polbruk nie może zabraknąć również w otoczeniu starych miast, rynków czy nadmorskich promenad. Wszędzie tam, gdzie liczy się klimat, a przestrzeń ma robić wrażenie, „wpadać w oko”, zapadać w pamięć! Na parkowych alejach, chodnikach wokół zieleńców dominują kostki z kolekcji Polbruk Complex, których estetyka łączy się ściśle z wygodą użytkowania.
 

Płyty chodnikowe to nie wszystko…
Naturalnie o walorach polskich miast nie decyduje wyłącznie użycie konkretnej kostki czy płyty. Liczy się wrażenie, jakie wywołuje całość - a więc zestawienie nawierzchni z elementami małej architektury takimi jak obrzeża, krawężniki oraz palisady. Produkty te - podobnie jak dodatki do stroju - dopełniają tworzone kompozycje, współdecydując o nowoczesnym bądź tradycyjnym charakterze miejsca.

 

Artykuł do pobrania
PDF 116.26 kB
Pobierz
Zobacz również
Inspiracje Miejski szyk szarości Czytaj dalej
Inspiracje Wielka mała architektura Czytaj dalej
Znajdź podobne artykuły Płyta chodnikowa | Polbruk Prostokąt | Polbruk Tetka | Polbruk Complex | Polbruk Urbanika 60 | Polbruk Trenro