Inspiracje

Taras na gruncie. Budowa i aranżacja

Kostka brukowa tworząca nawierzchnię alejek ogrodowych i podjazdu od dawna nie pełni funkcji wyłącznie użytkowej. Stanowi również element dekoracyjny, a razem z ogrodzeniem i roślinnością - wizytówkę posesji. O tym, na co warto zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru produktu, opowiada Pan Piotr Jankowski, właściciel posiadłości z tarasem wykonanym przy użyciu elementów firmy Polbruk.

Rozmowa z Panem Piotrem, właścicielem posesji

Nawierzchnie tarasu, alejek ogrodowych i podjazdu utwardza się kostką brukową bądź płytami betonowymi z myślą, że będą służyły przez wiele lat. Aby tak się stało, należy wybrać produkt zgodny z przeznaczeniem, odznaczający się wyjątkową estetyką i wytrzymałością. Z tego względu warto postawić na pewnych producentów, jak Polbruk.

Dlaczego Polbruk? - Dom buduje się na lata, dlatego nie warto iść na skróty i oszczędzać na jakości. Wybierałem materiały wyprodukowane przez firmy o ugruntowanej pozycji na rynku. Tak również było w przypadku wyboru kostki na podjazd i taras. Wybrałem Polbruk, markę, która gwarantuje najwyższy standard w tej branży. Szeroka gama produktów pozwoliła mi dobrać elementy najlepiej pasujące do domu.

Czym kierował się Pan wybierając produkty do realizacji inwestycji? - Zdecydowaliśmy się na płyty Polbruk Linea, które uwiodły mnie, a właściwie żonę, swoim kształtem oraz oryginalną fakturą nawierzchni. Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie zwracałem uwagi na cenę. Jednak nie poszukiwałem produktu najtańszego, a takiego, który przy stosunkowo korzystnej cenie, zapewni odpowiednią jakość i estetykę całej realizacji. Finalnie, przy zachowaniu limitu budżetowego, udało się wybrać dobry produkt, który idealnie pasuje do elewacji i stylu naszego domu.

Jakie znaczenie dla Pana miały również inne usługi Polbruk? - Budowa domu to ogromny stres dla inwestora. W takiej sytuacji dobrze jest móc polegać na sprawdzonych rozwiązaniach. W firmie Polbruk spodobała mi się możliwość otrzymania wstępnego projektu. Dzięki pomocy architekta mogliśmy zaplanować teren, który wcześniej wyglądał jak pobojowisko. W mojej głowie szalało tysiąc różnych pomysłów, co z tym można zrobić. Na szczęście porady Pani Darii… pomogły to wszystko uporządkować. Do tego spotkałem się z bardzo dobrą obsługą, zarówno na etapie zakupu, jak i wykonawstwa. Polecono mi sprawdzonego brukarza, który doradził wiele praktycznych rozwiązań już na etapie realizacji. Po roku użytkowania nawierzchni z całą odpowiedzialnością mogę polecić produkty, jak i obsługę Polbruk. Posesja Pana Piotra Jankowskiego, którą ubogaca płyta wet-cast Polbruk Linea, z linii TOP Polbruk, znajduje się w Gdańsku.

Artykuł do pobrania
PDF 169,66 kB
Pobierz