Produkty
Inspiracje

To, co najprostsze, bywa najbardziej funkcjonalne

Podobnie jest z płytą Polbruk Urbanika, czy Polbruk Urbanika 60 - klasyczny produkt może z powodzeniem stanowić neutralne wykończenie dla każdego rodzaju architektury.

Z inwestycji wydobywa to, co najpiękniejsze, podkreślając walory obiektów o różnym charakterze, czy przeznaczeniu. W Boguchwale - Polbruk Urbanika i Polbruk Urbanika 60 - w intrygujący sposób dopełniają aranżację rynku miejskiego, którego centralnym punktem jest zabytkowy spichlerz. W Parku Uzdrowiskowym Hellwiga w Ciechocinku - na uwagę zasługuje fakt, że kostka stanowi tu dekorację samą w sobie urozmaicając miejską przestrzeń. 

Rynek Miejski w Boguchwale to ponad 5.000 metrów kwadratowych szlachetnych kostek brukowych: Polbruk Urbanika 60 oraz Polbruk Urbanika o grubości 8 centymetrów, płukanych oraz gładkich w melanżach kolorystycznych: onyx, nerino, barwy jesieni oraz nawierzchnie z kostek dekoracyjnych i klasycznych: Polbruk Nostalite (o grubości 6 centymetrów), Polbruk Tetka (o grubości 8 centymetrom w kolorze szarym). W okolicach rynku i pałacu w Boguchwale znajdziemy kilka zabytkowych budynków w tym, piękny - wspomniany już - spichlerz datowany na około 1850 rok, w którym obecnie mieści się Miejska Biblioteka Publiczna.

Do realizacji rynku w Boguchwale posłużyły kostki Polbruk Urbanika oraz Polbruk Urbanika, natomiast w parku w Ciechocinku, połączono szare kostki Polbruk Urbanika z melanżowymi kostkami Polbruk Nostalite, dzięki czemu uzyskano zdumiewająco kontrastujący efekt faktur i barw. 

Obie realizacje potwierdzają, że nawet dzięki jednej kostce - dostępnej w różnych odcieniach, formatach, rozmaitej fakturze - można stworzyć ciekawe i nowoczesne kompozycje miejskiej przestrzeni.

 

Artykuł do pobrania
PDF 11.49 MB
Pobierz
Zobacz również
Inspiracje Płyty tarasowe Polbruk TOP Czytaj dalej
Inspiracje Kostka brukowa sposobem na tajemniczy ogród! Czytaj dalej
Znajdź podobne artykuły Polbruk Urbanika | Polbruk Urbanika 60 | Polbruk Tetka | Polbruk Nostalite | kostka brukowa | płyty