O firmie

Od ponad 25 lat dostarczamy Państwu materiały do aranżacji pięknych i trwałych nawierzchni.

Polbruk S.A. – największy, obecny na polskim rynku producent kostki brukowej i wyrobów drogowych w Polsce, stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. Wsparcie ze strony lidera pozwala nam wciąż się rozwijać i wprowadzać na rynek produkty wyraźnie podnoszące jakość i komfort życia. 

Polbruk jest TOP OF MIND - czyli zdecydowanie najlepszą marką spełniającą oczekiwania klientów, co do dostępności oraz jakości oferowanych produktów*.

W ofercie Polbruk znajdują się produkty z segmentów: Styl, Klasyka, TOP :: Taras-Ogród-Patio, jak również rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Wśród najbardziej charakterystycznych realizacji wykonanych przy użyciu naszych produktów można wymienić tak prestiżowe obiekty architektoniczne, jak: ulica Piotrkowska w Łodzi ze słynnymi żeliwnymi tabliczkami z imionami i nazwiskami mieszkańców, odremontowana stacja kolejowa Gdańsk Wrzeszcz (realizacja 2015), Skwer Kościuszki w Gdyni, Rynek Miejski w Boguchwale, Osiedle apartamentowców Lea 251 w Krakowie, czy deptak otaczający stadion Tauron Arena w Krakowie.

Bogate portfolio realizacji, 19 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w całej Polsce, szeroka sieć dystrybucji oraz najlepsi eksperci czynią z Polbruk S.A. pewnego partnera handlowego – firmę nie tylko o ugruntowanej pozycji na rynku, ale również stawiającą przed sobą wciąż nowe cele. Nasza codzienna działalność opiera się na usprawnianiu procesów produkcyjnych w należących do firmy zakładach, stałym urozmaicaniu oferty poprzez wprowadzanie na rynek produktów o niebanalnym, wyjątkowym designie, a także – dbałości o bezpieczeństwo pracy. To zadanie jest traktowane w Polbruk S.A. priorytetowo.

Polbruk S.A. zatrudnia obecnie 630 pracowników. Jeśli myślisz, że jest to miejsce również dla Ciebie, zachęcamy do przeglądania aktualnych ofert pracy i składania aplikacji. Do współpracy zapraszamy zarówno specjalistów w swoich dziedzinach, jak również osoby, które dopiero zaczynają budować swoją ścieżkę kariery.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=AJS1jPv4ikQ

Siedziba Główna Polbruk S.A.
ul. Nowy Świat 16 c | 80-299 Gdańsk
tel.: 58 554 59 45 | fax: 58 554 59 50 | kontakt@polbruk.pl


*Według badań MillwardBrown, dotyczących siły producentów (marek) kostki brukowej w Polsce / 03-05.2016

Polityka zrównoważonego rozwoju

Działamy dla Was już od ponad 25 lat, a od 21 lat jesteśmy częścią międzynarodowego koncernu CRH. Zasady polityki zrównoważonego rozwoju są trwale wpisane w nasze wartości. Wiemy, że odpowiedzialność społeczna marki, to nie tylko aktywność dobroczynna, ale również zakres działań, który pokazuje świadomą kulturę biznesową. Wszystkie kroki podejmowane w duchu strategii zrównoważonego rozwoju wpływają na całe otoczenie biznesowe – społeczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne. Pokazując, że pod logo marki skrywają się nie tylko produkty, ale przede wszystkim empatyczna załoga.
Tytuł Budowlana Firma Roku, który w tym 2018 r. otrzymał Polbruk, stanowi potwierdzenie ugruntowanej pozycji na rynku oraz wpływu, jaki wywiera on na rozwój budownictwa w całej Polsce. Wielu sukcesów nie bylibyśmy w stanie osiągnąć bez przyjętej wartości, że tworzymy z ludźmi i dla ludzi. Szanując społeczne wartości, nieustannie reagując na potrzeby zmieniającego się środowiska i dbając o bezpieczeństwo, możemy stanąć naprzeciw nowym wyzwaniom.
Jesteśmy przekonani, że uwzględnienie w strategii marki Polbruk interesów społecznych, wywiera pozytywny, wielowymiarowy wpływ na wiele aspektów biznesowych. Jesteśmy otwarci na działania i współpracę. Wiemy, że angażowanie się przedsiębiorstwa w interesy społeczne pozwala na świeże spojrzenie na działalność firmy, rozwój i dostrzeganie nowych możliwości.

Edukacja od podstaw

Edukacja od podstaw

Jesteśmy aktywną marką, dlatego nie boimy się motywować do działania. Propagując nowoczesne spojrzenie na budownictwo, zostaliśmy partnerem ogólnopolskiego programu edukacyjno-promocyjnego „Metamorfozy – Rewitalizacja Polskich Miast”. Czynny udział w branżowych spotkaniach pozwala rozbudzać pasje oraz szerzyć wiedzę. Takie działania dają pole do toczenia dialogu i wymiany spostrzeżeń o nowoczesnym budownictwie, dynamicznych zmianach zachodzących w procesach urbanistycznych i rewitalizacji obszarów miejskich.

Wspieramy zdolną młodzież

Wspieramy zdolną młodzież

Jako świadoma marka, z wieloletnim doświadczeniem zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, uważamy, że niezbędne jest wspieranie inicjatyw społeczno-edukacyjnych, takich jak - BUILDER FOR THE YOUNG ARCHITECTS. Ramię w ramię z organizacjami branżowymi i innymi, czynnie działającymi firmami z sektora budownictwa i architektury działamy, by promować polski design, nowoczesne rozwiązania i wspierać uzdolnionych studentów.

Wspieramy zdolną młodzież

Wspieramy zdolną młodzież

Spora dawka wiedzy przekazywana podczas realizowanego programu, nowoczesne podejście do poszerzania horyzontów oraz ciekawe, angażujące studentów konkursy, świadczą o niezaprzeczalnym rozwoju branży. O sukcesie inicjatywy świadczy również fakt, że obecnie programem objętych jest ponad 10 tysięcy studentów i absolwentów, a liczba ta nieustannie rośnie.
To nie wszystkie działania skierowane do młodych zdolnych pasjonatów branży budowlanej. Liczne programy stażowe, stypendia oraz konkursy pozwalają nie tylko szerzyć wiedzę i dobre praktyki, ale również czerpać z młodzieńczego, świeżego spojrzenia.

Stawiamy na bezpieczeństwo

Stawiamy na bezpieczeństwo

Na każdym etapie produkcji nasze produkty tworzą ludzie. Dlatego tak ważne jest dla nas ich bezpieczeństwo i komfort. Liczne systemy zabezpieczeń, procedury, szkolenia i wykłady pozwalają nam dążyć do celu w postaci zerowej liczby wypadków i obrażeń podczas pracy.

Zwiększamy bezpieczeństwo na drogach

Zwiększamy bezpieczeństwo na drogach

Statystyki dowodzą, że stosując najprostsze rozwiązania, jesteśmy w stanie znacząco poprawić stan bezpieczeństwa na drogach. Pragniemy promować bezpieczne rozwiązania w zakresie rozdzielenia ciągów pieszych i rowerowych, zastosowania przyjaznych najazdów przy przejściach dla pieszych oraz wykorzystanie przy miejscach niebezpiecznych płytek chodnikowych z fakturą rozpoznawalną przez osoby niewidome.

Jesteśmy wrażliwi na środowisko

Jesteśmy wrażliwi na środowisko

Jako część globalnego lidera, produkując na szeroką skalę, szanujemy przestrzeń, w której mieszkamy i pracujemy. Dokładamy wszelkich starań, aby tworzyć nowe, ekologiczne, energooszczędne i niskoemisyjne rozwiązania spełniające zapotrzebowania rozwijającego się społeczeństwa.

Dobroczynność łączy

Dobroczynność łączy

Wszelkie kroki CSR-owe są również istotne dla pracowników i wymiernie przekładają się na EVP (employee value proposition – wartości dodane pracodawcy). Zaangażowanie kadry w szczytne inicjatywy nie tylko pozytywnie wpływa na atmosferę w pracy i integrację, ale umożliwia też rozwój kompetencji miękkich i interpersonalnych. Polbruk jako firma zatrudniająca ponad 650 osób, ma do spełnienia pewnego rodzaju misję.

Dobroczynność łączy

Dobroczynność łączy

Rola firmy dalece wykracza poza ramy czterech ścian zakładów produkcyjnych, a nawet ramy obecnych pokoleń. Z tego względu, wiele działań podejmowanych w ramach polityki CSR jest kierowanych do dzieci w wieku szkolnym i młodzieży – beneficjentów licznych wydarzeń, turniejów i konkursów organizowanych lub współorganizowanych przez Polbruk. Wierzymy, że od tego, w jaki sposób będziemy wspierać obecne pokolenia, dbać o otoczenie i środowisko naturalne, będzie zależeć nasza przyszłość. 

Polityka jakości

Produkty Polbruk® w procesie produkcji i magazynowania poddawane są procesom kontrolnym zgodnymi obowiązującymi normami i przepisami. Dla wszystkich produkowanych wyrobów zostały ustalone właściwe tzw. dokumenty odniesienia którymi są normy europejskie PN-EN.

W tym zakresie stosujemy odpowiednio:
• dla betonowej kostki brukowej - normę PN-EN 1338:2005 oraz PN-EN 1338:2005/AC:2007 Betonowe kostki brukowe. Wymagania i metody badań;
• dla krawężników, obrzeży - normę PN-EN 1340:2004 oraz PN-EN 1340:2004 /AC:2007 Krawężniki betonowe. Wymagania i metody badań;
• dla betonowych płyt brukowych - normę PN-EN 1339:2005 oraz PN-EN 1339:2005 /AC:2007 Betonowe płyty brukowe. Wymagania i metody badań;
• dla elementów małej architektury - normę PN-EN 13198:2005 Prefabrykaty betonowe. Elementy małej architektury ulic i ogrodów.
Polbruk S.A. w swej działalności stosuje obowiązujące przepisy prawne dotyczące dopuszczania wyrobów do obrotu tj.:
1. Ustawę o wyrobach budowlanych z dnia 16 kwietnia 2004 r.
2. Rozporządzenie PE i Rady UE nr 305/2011.

Wszystkie oferowane przez nas wyroby posiadają badania typu i objęte są bieżącą kontrolą w ramach Systemu Zakładowej Kontroli Produkcji, Na tej podstawie, dla poszczególnych rodzajów wyrobów zostały wystawione „Deklaracje Właściwości Użytkowych” lub „Krajowe Deklaracje Właściwości Użytkowych” (dostępne na stronie internetowej). Po zakończeniu procesu kontroli, wyroby spełniające deklarowane właściwości, oznakowane są znakiem CE lub znakiem budowlanym B, co upoważnia do wprowadzenia ich do obrotu. Oznakowanie CE lub znak budowlany B umieszczane jest na etykiecie informacyjnej przyklejanej do każdego pakietu wyrobu. 
Systematyczne stosowanie procedur kontrolnych, pozwala zapewnić że, Polbruk S.A. jako producent, gwarantuje Państwu właściwą jakość i trwałość swoich wyrobów pod warunkiem zachowania warunków prawidłowiej zabudowy.

Polbruk na nowych rynkach: Kraków i Olsztyn

Realizując od kilkunastu już lat strategię rynkowego rozwoju terytorialnego – dziś śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy obecni na terenie całej Polski. Ostatnio otwarte Zakłady w Niepołomicach k/ Krakowa oraz we Florczakach k/ Olsztyna to jedne z najnowocześniejszy fabryk w Polsce.

Polbruk pod Olsztynem

Polbruk pod Olsztynem

Linia produkcyjna firmy REKERS, w którą został wyposażony nasz zakład jest jedną z najnowocześniejszych maszyn w Europie i szacuje się, że roczna wydajność zakładu we Florczakach wyniesie ok. 700 tys. m2 kostki brukowej lub innych produktów.

Florczaki stały się centrum produkcyjnym na cały region północno-wschodni dla większości wzorów kostki przemysłowej. Skoncentrowaliśmy się tu głównie na produkcji wszelkich wyrobów dla drogownictwa: krawężników, obrzeży, płyt ściekowych oraz elementów małej architektury.

Polbruk w Stolicy Małopolski

Polbruk w Stolicy Małopolski

Nasz kolejny „greenfield” czyli nowoczesny zakład wybudowany od podstaw – powstał w doskonałej lokalizacji, niedaleko Krakowa, w Niepołomickiej Strefie Ekonomicznej.Wybudowany od podstaw Zakład wyposażyliśmy w nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną linię firmy REKERS.

Fabryka ta może produkować aż 750 tys. m2 wyrobów rocznie. Jest to szeroki asortyment produktów do budowy dróg i autostrad, ale nie tylko. Ta nowoczesna linia przystosowana jest również do produkcji kostek szlachetnych, kostek brukowych dekoracyjnych i elementów małej architektury.