O firmie

Od 30 lat nieprzerwanie kreujemy przestrzeń Twoich marzeń

Polbruk SA – to największy na polskim rynku producent materiałów betonowych do aranżacji stylowych nawierzchni i małej architektury.

Stanowi część międzynarodowego koncernu CRH – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie, zatrudniającego łącznie blisko 90 tys. osób w ponad 30 krajach. Wsparcie ze strony lidera pozwala nam nieustannie się rozwijać i wprowadzać na rynek produkty wysokiej jakości, które pozwalają stworzyć bezpieczną, wygodną i komfortową przestrzeń do życia.

Polbruk jest TOP OF MIND — czyli zdecydowanie najlepiej rozpoznawaną marką kostki brukowej w Polsce, co wykazał w badaniach niezależny ośrodek badawczy Millward Brown. Marka Polbruk stała się synonimem całej kategorii. Bardzo często nawierzchnie z kostek brukowych nazywane są „polbrukiem”, niezależnie od tego, kto jest ich producentem.*

Polbruk to SUPERBRAND - klienci darzą naszą markę zaufaniem, a dowodem jest prestiżowa nagroda Superbrands Polska 2020. Międzynarodowa organizacja Superbrands od ponad 25 lat nagradza ścisłą elitę marek obecnych na rynkach w blisko 90 krajach na całym świecie. Tytuł Superbrands otrzymują marki, które najlepiej odpowiadają na oczekiwania konsumentów.

Portfolio Polbruk to ponad 400 produktów z segmentów: Styl, Klasyka, TOP : Taras-Ogród-Patio, jak również rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Proponujemy wiele wzorów płyt i kostek szlachetnych, dekoracyjnych o różnorodnych kształtach, kolorach i wymiarach,  a także produkty ekologiczne. W naszej ofercie znajduje się również lina ARCHITEKTURA z wieloma produktami komplementarnymi umożliwiającymi kompleksowe rozwiązania aranżacyjne:  nawierzchnie, obrzeża, palisady, donice, murki, stopnie schodowe i ogrodzenia.

Oprócz wysokiej jakości produktów i nowoczesnego designu oferujemy również pomoc w przygotowaniu pełnego projektu aranżacji przestrzeni. W ramach usługi projektanci Polbruk opracowują projekt, szczegółową specyfikację materiałową oraz wizualizację, w ramach projektu 3D. Dzięki temu każdy z naszych klientów może cieszyć się indywidualnym projektem dopasowanym do swoich potrzeb.

Nasze produkty można odnaleźć w prestiżowych lokalizacjach i obiektach architektonicznych w całej Polsce, m.in. na słynnej ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, na deptaku otaczającym imponujący stadion Tauron Arena w Krakowie, wokół monumentalnego Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte, na stacji kolejowej Gdańsk Wrzeszcz czy Skwerze Kościuszki w Gdyni. Znajdują się także na historycznym Rynku Miejskim w Boguchwale i nowoczesnym krakowskim osiedlu apartamentowców Lea 25. Są też jednym z elementów realizacyjnych, uhonorowanego prestiżową nagrodą European Property Awards 2017, nowoczesnego centrum biurowo-technologiczno-ekspozycyjnego TechPark Kanlux w Radzionkowie.

Nasze produkty wykorzystywane są również w kluczowych inwestycjach realizowanych przez największe firmy budowlane. Są to zarówno inwestycje infrastrukturalne i drogowe, jak i inwestycje w sektorze mieszkaniowym.

Bogata oferta, 18 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w całej Polsce, szeroka sieć dystrybucji oraz najlepsi eksperci czynią z Polbruk S.A. pewnego partnera handlowego. Jesteśmy liderem na rynku, ale nieustannie stawiamy przed sobą nowe cele i wyzwania. Elastycznie dopasowujemy ofertę do wymagań klientów i dynamicznie reagujemy na ich potrzeby. Kreujemy i wyznaczamy  trendy w projektowaniu przyjaznej i komfortowej przestrzeni.

Nieprzerwanie doskonalimy procesy produkcyjne w należących do firmy zakładach, nieustannie rozwijamy ofertę i wprowadzamy na rynek nowe produkty o niebanalnym i wyjątkowym designie. Wszystkie te działania prowadzimy z niezwykłą dbałością o bezpieczeństwo pracy. 
To zadanie jest traktowane w Polbruk S.A. priorytetowo.

Polbruk S.A. zatrudnia ponad 700 pracowników. To właśnie ludzie są największą wartością naszej firmy. Wspólne działanie jest niezwykle ważne, ponieważ to ono uczyniło z naszej spółki najbardziej rozpoznawalną markę na rynku. Ponad połowa naszego zespołu pracuje w firmie ponad 10 lat, co jest dla nas największą satysfakcją, a równocześnie rekomendacją.

Jeśli uważasz, że jest to miejsce również dla Ciebie, zachęcamy do przeglądania aktualnych ofert pracy i składania aplikacji. Do współpracy zapraszamy zarówno specjalistów w swoich dziedzinach, jak również osoby, które dopiero zaczynają budować swoją ścieżkę kariery.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania pod linkiem:
https://www.polbruk.pl/pl/filmy/polbruk-ci%C4%99-zaskoczy!.html

Siedziba Główna Polbruk S.A.
ul. Nowy Świat 16 c | 80-299 Gdańsk
tel.: 58 554 59 45 | fax: 58 554 59 50 | kontakt@polbruk.pl


*Według badań MillwardBrown, dotyczących siły producentów (marek) kostki brukowej w Polsce / 03-05.2016

Polityka zrównoważonego rozwoju

Działamy dla Was w Polsce już od 30 lat, a od 26 lat jesteśmy częścią międzynarodowego koncernu CRH. Zasady polityki zrównoważonego rozwoju są trwale wpisane w nasze wartości. Odpowiedzialność społeczna marki to świadoma kultura biznesowa i szeroki zakres działań, które realnie wpływają na otoczenie wewnętrzne i zewnętrzne. Wszystkie kroki, które podejmujemy w duchu strategii zrównoważonego rozwoju pokazują, że nasza marka to nie tylko produkty wysokiej jakości. Niesie ona ze sobą takie wartości, jak edukacja, troska o bezpieczeństwo i środowisko, dobroczynność oraz nastawienie na współpracę i zaangażowanie całego zespołu. Szanujemy społeczne wartości i nieustannie reagujemy na potrzeby zmieniającego się środowiska, dzięki temu możemy sprostać nowym wyzwaniom, również tym rynkowym. Jesteśmy przekonani, że uwzględnienie w długofalowej strategii interesów społecznych zapewnia pozytywny wpływ na wiele aspektów biznesowych.

Edukacja od podstaw

Edukacja od podstaw

Jesteśmy aktywną marką, dlatego nie boimy się motywować do działania. Propagując nowoczesne spojrzenie na budownictwo, zostaliśmy partnerem ogólnopolskiego programu edukacyjno-promocyjnego „Metamorfozy – Rewitalizacja Polskich Miast”. Czynny udział w branżowych spotkaniach pozwala rozbudzać pasje oraz szerzyć wiedzę. Takie działania dają pole do toczenia dialogu i wymiany spostrzeżeń o nowoczesnym budownictwie, dynamicznych zmianach zachodzących w procesach urbanistycznych i rewitalizacji obszarów miejskich.

Wspieramy zdolną młodzież

Wspieramy zdolną młodzież

Jako świadoma marka, z wieloletnim doświadczeniem zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, uważamy, że niezbędne jest wspieranie inicjatyw społeczno-edukacyjnych, takich jak - BUILDER FOR THE YOUNG ARCHITECTS. Ramię w ramię z organizacjami branżowymi i innymi, czynnie działającymi firmami z sektora budownictwa i architektury działamy, by promować polski design, nowoczesne rozwiązania i wspierać uzdolnionych studentów.

Zwiększamy bezpieczeństwo na drogach

Zwiększamy bezpieczeństwo na drogach

Statystyki dowodzą, że stosując najprostsze rozwiązania, jesteśmy w stanie znacząco poprawić stan bezpieczeństwa na drogach. Pragniemy promować bezpieczne rozwiązania w zakresie rozdzielenia ciągów pieszych i rowerowych, zastosowania przyjaznych najazdów przy przejściach dla pieszych oraz wykorzystanie przy miejscach niebezpiecznych płytek chodnikowych z fakturą rozpoznawalną przez osoby niewidome.

Jesteśmy wrażliwi na środowisko

Jesteśmy wrażliwi na środowisko

Jako część globalnego lidera, produkując na szeroką skalę, szanujemy przestrzeń, w której mieszkamy i pracujemy. Dokładamy wszelkich starań, aby tworzyć nowe, ekologiczne, energooszczędne i niskoemisyjne rozwiązania spełniające zapotrzebowania rozwijającego się społeczeństwa.

Dobroczynność łączy

Dobroczynność łączy

Wszelkie kroki CSR-owe są również istotne dla pracowników i wymiernie przekładają się na EVP (employee value proposition – wartości dodane pracodawcy). Zaangażowanie kadry w szczytne inicjatywy nie tylko pozytywnie wpływa na atmosferę w pracy i integrację, ale umożliwia też rozwój kompetencji miękkich i interpersonalnych. Polbruk jako firma zatrudniająca ponad 700 osób, ma do spełnienia pewnego rodzaju misję.

Polityka jakości

Produkty Polbruk® w procesie produkcji i magazynowania poddawane są procesom kontrolnym zgodnymi obowiązującymi normami i przepisami. Dla wszystkich produkowanych wyrobów zostały ustalone właściwe tzw. dokumenty odniesienia którymi są normy europejskie PN-EN.

W tym zakresie stosujemy odpowiednio:
• dla betonowej kostki brukowej - normę PN-EN 1338:2005 oraz PN-EN 1338:2005/AC:2007 Betonowe kostki brukowe. Wymagania i metody badań;
• dla krawężników, obrzeży - normę PN-EN 1340:2004 oraz PN-EN 1340:2004 /AC:2007 Krawężniki betonowe. Wymagania i metody badań;
• dla betonowych płyt brukowych - normę PN-EN 1339:2005 oraz PN-EN 1339:2005 /AC:2007 Betonowe płyty brukowe. Wymagania i metody badań;
• dla elementów małej architektury - normę PN-EN 13198:2005 Prefabrykaty betonowe. Elementy małej architektury ulic i ogrodów.
Polbruk S.A. w swej działalności stosuje obowiązujące przepisy prawne dotyczące dopuszczania wyrobów do obrotu tj.:
1. Ustawę o wyrobach budowlanych z dnia 16 kwietnia 2004 r.
2. Rozporządzenie PE i Rady UE nr 305/2011.

Wszystkie oferowane przez nas wyroby posiadają badania typu i objęte są bieżącą kontrolą w ramach Systemu Zakładowej Kontroli Produkcji, Na tej podstawie, dla poszczególnych rodzajów wyrobów zostały wystawione „Deklaracje Właściwości Użytkowych” lub „Krajowe Deklaracje Właściwości Użytkowych” (dostępne na stronie internetowej). Po zakończeniu procesu kontroli, wyroby spełniające deklarowane właściwości, oznakowane są znakiem CE lub znakiem budowlanym B, co upoważnia do wprowadzenia ich do obrotu. Oznakowanie CE lub znak budowlany B umieszczane jest na etykiecie informacyjnej przyklejanej do każdego pakietu wyrobu. 
Systematyczne stosowanie procedur kontrolnych, pozwala zapewnić że, Polbruk S.A. jako producent, gwarantuje Państwu właściwą jakość i trwałość swoich wyrobów pod warunkiem zachowania warunków prawidłowiej zabudowy.

Polbruk na nowych rynkach: Kraków, Olsztyn i Bydgoszcz

Realizując od kilkunastu już lat strategię rynkowego rozwoju terytorialnego – dziś śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy obecni na terenie całej Polski. Ostatnio otwarte Zakłady w Niepołomicach k/ Krakowa, we Florczakach k/ Olsztyna oraz nowoczesna linia produkcyjna w Bydgoszczy to jedne z najnowocześniejszy fabryk w Polsce.

Polbruk pod Olsztynem

Polbruk pod Olsztynem

Linia produkcyjna firmy REKERS, w którą został wyposażony nasz zakład jest jedną z najnowocześniejszych maszyn w Europie i szacuje się, że roczna wydajność zakładu we Florczakach wyniesie ok. 700 tys. m2 kostki brukowej lub innych produktów.

Florczaki stały się centrum produkcyjnym na cały region północno-wschodni dla większości wzorów kostki przemysłowej. Skoncentrowaliśmy się tu głównie na produkcji wszelkich wyrobów dla drogownictwa: krawężników, obrzeży, płyt ściekowych oraz elementów małej architektury.

Polbruk w Stolicy Małopolski

Polbruk w Stolicy Małopolski

Nasz kolejny „greenfield” czyli nowoczesny zakład wybudowany od podstaw – powstał w doskonałej lokalizacji, niedaleko Krakowa, w Niepołomickiej Strefie Ekonomicznej.Wybudowany od podstaw Zakład wyposażyliśmy w nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną linię firmy REKERS.

Fabryka ta może produkować aż 750 tys. m2 wyrobów rocznie. Jest to szeroki asortyment produktów do budowy dróg i autostrad, ale nie tylko. Ta nowoczesna linia przystosowana jest również do produkcji kostek szlachetnych, kostek brukowych dekoracyjnych i elementów małej architektury.

Nowa linia technologiczna w Bydgoszczy

Nowa linia technologiczna w Bydgoszczy

Nowoczesna linia technologiczna w Bydgoszczy to ostatnia inwestycja firmy. W skład nowej linii wchodzi sekcja załadunku kruszyw, betonownia zaprojektowana pod katem indywidulanych potrzeb produkcyjnych, instalacja służąca do produkcji wyrobów typu kolormiks, wibroprasa, a także urządzenia do produkcji wyrobów płukanych i dojrzewalnia wyposażona w system pielęgnacji produktów. Dzięki tej inwestycji znacznie poszerzyliśmy działalność i zwiększyliśmy wydajność produkcji.